Sympozjum na temat laseroterapii w Grecji
- Autor: Dr Paweł Dybciak ,
Pod koniec września zdecydowałem się wziąć udział w sympozjum medycznym odbywającym się w greckich Salonikach. Organizatorem wydarzenia była jedna z wiodących w branży firm tworzących sprzęty laserowe. Sympozjum stanowiło doskonałą okazję, by przyjrzeć się najnowszym badaniom i trendom dotyczącym laseroterapii.
.
Ci z Państwa, którzy od jakiegoś czasu czytają już moje artykuły i treści w mediach społecznościowych, wiedzą zapewne doskonale, że jestem wielkim zwolennikiem laseroterapii, która znajduje szereg innowacyjnych zastosowań w medycynie. Zabiegi laserowe wykazują się bardzo dużą skutecznością i wysokim bezpieczeństwem. O wszystkich ich zaletach, a także różnorodnych sposobach wykorzystania pisałem m.in. w pogłębionym tekście pod tytułem „Laseroterapia: medycyna przyszłości”, do którego odsyłam wszystkie zainteresowane osoby.
-
Źródło: materiały własne
.
.
.
Ze względu na moje wieloletnie zainteresowanie laseroterapią oraz fakt, że w The.Clinic podejmuję decyzję, jakie technologie zaoferować naszym pacjentkom i pacjentom, staram się brać udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach branżowych na świecie, w ramach których pojawia się temat laserów. Nie mogłem więc ominąć również European Laser & Science Symposium, które odbyło się w Grecji. Program konferencji składał się z zagadnień medycznych oraz technologicznych. W ramach wydarzenia czołowi europejscy lekarze mogli spotkać się z osobami tworzącymi najbardziej innowacyjne technologie laserowe – w sumie w wydarzeniu uczestniczyła około setka osób. Była to idealna okazja do dyskusji na tematy naukowe, wymiany doświadczeń i pomysłów. Wykłady prowadzili: dr Victor Clatici, dr Yasime Rahali, dr Enrico Bernè, dr Cathy Dierckxsens, dr Katharina Herberger, dr Pablo Boixeda, dr Christine Dierickx, dr Merete Haedersdal, dr Sooil Chun i dr Emil Henningsen.
-
Źródło: materiały własne
„Ze względu na moje wieloletnie zainteresowanie laseroterapią nie mogłem ominąć European Laser & Science Symposium.”
.
Mocno rezonowało ze mną podkreślane w trakcie całego sympozjum założenie, że absolutnie kluczowe powinno być zawsze indywidualne podejście do pacjentki bądź pacjenta. Nie ma jednego lasera czy określonego zabiegu, który sprawdzi się idealnie u każdej osoby. Naszym zadaniem, jako profesjonalistów i profesjonalistek, jest jak najlepsze oszacowanie indywidualnych potrzeb osoby, która do nas przychodzi. To spersonalizowane podejście, w pełnej uważności na pacjentki i pacjentów, było dla mnie kluczowe, gdy tworzyłem koncepcję The.Clinic.
-
Źródło: materiały własne
.
Jeśli chodzi natomiast o konkretne tematy, które pojawiały się w ramach sympozjum, wśród nich wymienić można m.in.: wątek melasmy, rumienia czy blizn potrądzikowych. Moim zdaniem do najciekawszych należały dwa wykłady. Jeden z nich dotyczył o innowacyjnej metody śródskórnego podawania leków wspomaganej laserowo, czyli LADD (laser-assisted). Drugi traktował o terapiach łączonych, w ramach których przy radzeniu sobie z trudnymi bliznami można połączyć laseroterapię z radiofrekwencją, podcięciem blizny, stymulacją tkankową czy leczeniem miejscowym.
.
Wracam z Grecji z dużą dawką nowych pomysłów i refleksji. Z zainteresowaniem czekam też na kolejne branżowe wydarzenia, a już na tym etapie wiem, że końcówka tego roku będzie dla mnie bardzo intensywna. Niebawem opowiem Państwu więcej o nowych projektach, nad którymi obecnie pracuję.