Radiofrekwencja mikroigłowa
- Autor: Dr Paweł Dybciak ,
Radiofrekwencja mikroigłowa to minimalnie inwazyjny zabieg zmniejszający widoczność zmarszczek czy blizn, prowadzący do zwężenia porów czy redukcji obwisłości skóry. Samo mikronakłuwanie poprawia krążenie w obszarze zabiegowym oraz stymuluje skórę do regeneracji. Dodanie fal radiowych pozwala jeszcze intensywniej pobudzić skórę do odnowy, a także przyspieszyć procesy gojenia. Zabieg bazuje na połączeniu łączący mocy energii o częstotliwości radiowej (RF) Tri-Pollar z mikronakłuwaniem VoluDerm. Taka kombinacja pozwala zarówno na odmłodzenie górnych warstw skóry, jak i dotarcie głębiej - aż do skóry właściwej. Zabieg gwarantuje długotrwałe efekty, a nie łączy się z potrzebą odbywania uciążliwej rekonwalescencji.
.
Jak działa radiofrekwencja mikroigłowa?
Zabieg wykorzystuje mikronakłuwanie RF bazujące na częstotliwości radiowej. To minimalnie inwazyjna, niechirurgiczna technika, która jest w stanie odpowiedzieć na szereg problemów skórnych. Zabieg bazuje na połączeniu działania mikro- i makrotermicznego. Mikropodgrzewanie odbywa się z pomocą ultracienkich elektrod wspomaganych nakłuciami VoluDerm. Z kolei makrowolumetryczne podgrzewanie tkanki z pomocą TriPollar pozwala na kontrolowane podgrzewanie skóry właściwej. Połączenie tych dwóch metod w obrębie jednego zabiegu świetnie stymuluje skórę do regeneracji, pobudzając ją do tworzenia nowego kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Naskórek nie ulega uszkodzeniu, dzięki czemu po zabiegu można właściwie od razu wrócić do codziennych czynności. Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować już po kilku dniach, tymczasem w ciągu nadchodzących kilku tygodni tylko się one intensyfikują. Rezultaty są długoterminowe. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Procedura trwa maksymalnie półtorej godziny, choć przeważnie jest krótsza.
Jakie są wskazania do zabiegu?
- Blizny (w tym potrądzikowe czy pourazowe);
- Rozszerzone pory;
- Drobne zmarszczki;
- Rozstępy;
- Przebarwienia;
- Wiotka skóra twarzy.
.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- Ciąża i okres karmienia piersią;
- Aktywna choroba nowotworowa;
- Nieuregulowane choroby tarczycy;
- Cukrzyca;
- Epilepsja;
- Choroby autoimmunologiczne;
- Odbyte leczenie promieniowaniem jonizującym;
- Choroby układu krążenia;
- Choroby krwi;
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- Ostre stany zapalne skóry;
- Skłonność do powstawania zbliznowaceń;
- Zaburzenia gojenia się;
- Implanty w okolicy zabiegowej;
- Rozrusznik serca;
- Wirusowe zapalenie wątroby;
- Wszczepiona pompa insulinowa;
- Trądzik różowaty.
Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o zmniejszeniu widoczności zmarszczek lub blizn oraz odmłodzeniu skóry bez stosowania mocniej inwazyjnych metod.
.
.
.
Ile zabiegów należy wykonać?
Zabiegi najlepiej wykonywać w serii, ich ilość to kwestia indywidualna. Przeważnie zaleca się jednak wykonanie 3 zabiegów w odstępstwie miesiąca. Następnie można wykonywać zabieg przypominający raz na pół roku.
.
Jak przygotować się do zabiegu?
- Należy zrezygnować ze spożywania alkoholu na 24 godziny przed procedurą.
- Osoby ze skłonnością do powstawania opryszczki powinny dobę przed zabiegiem zastosować profilaktycznie np. Heviran.
.
Jak postępować po zabiegu?
- Na 24 godziny po zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu.
- Na kilka dni po zabiegu nie korzystać z basenów i saun.
- Przez 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej oraz stosować krem z wysokim filtrem.
.
Jakie są zalety tego zabiegu?
Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które marzą o zmniejszeniu widoczności zmarszczek lub blizn oraz odmłodzeniu skóry bez stosowania mocniej inwazyjnych metod. To zabieg bardzo bezpieczny i dający wysoce satysfakcjonujące efekty.
ceny zabiegów
Sprawdź ceny zabiegów w The Clinic