Laser naczyniowy
- Autor: Dr Paweł Dybciak ,
Laser pozwala na usuwanie zmian naczyniowych, świetnie sprawdza się również przy leczeniu trądziku różowatego, rumienia czy różnorodnych przebarwień, np. tak zwanych plam starczych. Laser został wyposażony w dwie głowice, które emitują różne długości fal, co pozwala na dopasowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta bądź pacjentki. To jedna z najnowocześniejszych technologii dostępnych obecnie na rynku.
.
Jak działa laser?
Laser dysponuje dwoma długościami fal. Pierwsza długość świetnie nadaje się do leczenia powierzchownych zmian naczyniowych, z kolei druga jest w stanie poradzić sobie również z głębszymi, ciemniejszymi zmianami. Specjalnie skonstruowany system chłodzenia z wykorzystaniem szafiru wpływa na poprawę komfortu uzyskiwanego podczas zabiegu i sprawia, że w większości przypadków nie jest wymagane dodatkowe znieczulenie. Długość trwania zabiegu zależy od jego celu, a także wielkości obszaru zabiegowego. Zabiegi przeważnie trwają od kilku minut do godziny. Leczone przebarwienia najczęściej ciemnieją i ulegają złuszczeniu w ciągu 3 do 5 dni.
Jakie są wskazania do zabiegu?
- Powierzchniowe i głębokie zmiany naczyniowe (w tym naczyniaki czy tak zwane pajączki);
- Rumień;
- Przebarwienia;
- Teleangiektazje twarzy i ciała;
- Trądzik różowaty;
- Blizny;
- Brodawki;
- Zmarszczki.
.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- Aktywna choroba nowotworowa;
- Ciąża i okres laktacji;
- Zmiany pigmentacyjne o nieznanym pochodzeniu;
- Opryszczka;
- Otwarte rany;
- Dysplazja;
- Zażywanie Accutane w ciągu ostatnich 6 miesięcy;
- Metalowe lub elektroniczne implanty w pobliżu obszaru zabiegu;
- Zabieg w okolicach wykonanego wcześniej tatuażu lub makijażu permanentnego.
Laser świetnie sprawdza się również przy leczeniu zmian naczyniowych, trądziku różowatego, rumienia czy różnorodnych przebarwień, np. tak zwanych plam starczych.
.
.
.
Ile zabiegów należy wykonać?
W większości przypadków do osiągnięcia zadowalających efektów wystarczy jeden lub maksymalnie dwa zabiegi. Niezbędna ilość zabiegów to jednak kwestia bardzo indywidualna, zależna od tego, z jakim problemem mierzy się pacjent bądź pacjentka.
.
Jak przygotować się do zabiegu?
- Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnować z opalania oraz odstawić leki światłouczulające. Przed procedurą skóra pacjenta lub pacjentki jest poddawana badaniu pod kątem melaniny.
- Na dzień przed zabiegiem zrezygnować ze spożywania alkoholu.
.
Jak postępować po zabiegu?
- Zaraz po zabiegu można zastosować zimny kompres.
- Przez przynajmniej 2 dni od wykonania zabiegu powinno się unikać wysokich temperatur, a więc m.in. brania kąpieli, korzystania z sauny czy łaźni.
- Na tydzień po zabiegu radzi się nie korzystać kosmetyków, które mogłyby podrażnić skórę (m.in. zawierających kwasy).
- Przez przynajmniej 2 tygodnie po zabiegu unikać silnej ekspozycji słonecznej czy korzystania z solarium oraz stosować krem z wysokim filtrem.
- Jeśli zabieg obejmował pozbywanie się naczynek na nogach, zaleca się stosowanie rajstop uciskowych.
.
Jakie są zalety tego zabiegu?
To rewolucyjne rozwiązanie przy usuwaniu różnego rodzaju zmian naczyniowych. Daje świetne efekty już po pierwszym zabiegu (a nieraz pozwala na wykonanie całej terapii w ramach pierwszego zabiegu). Pozwala szybko i efektywnie poprawić kondycję skóry.
ceny zabiegów
Sprawdź ceny zabiegów w The Clinic